Diskuze k ČS 27.12.2016

Základ i střecha českého discgolfu. Komunikuj s výkonnou radou, nebo prostě napiš svůj názor.

Moderátor: VR CADG

Diskuze k ČS 27.12.2016

Příspěvekod Premek518 » 29 pro 2016 15:34

K proběhnuvší členské schůzi si dovolím kratší zamyšlení.

Samozřejmě mne mrzí, že neprošel návrh nových stanov. Stanov, které byly více než rok diskutovány a upravovány a vůči kterým posledního půl roku nevznesl skoro nikdo žádné připomínky. Musím ale říct, že jsem to čekal. Takže žádné extrémní zklamání to pro mne není. Pokud se chce český discgolf někam posunout, stejně bude muset tyto nebo velmi podobné stanovy přijmout. Tak jako je rodina, základ státu, je discgolfový klub základ discgolfové komunity a jejího rozvoje. Tohle chápou ve všech sportech (i v těch indoviduálních), stejnou strukturu má i discgolfová asociace ve Finsku. Dříve nebo později se tam dostaneme a bude hodně záležet na nás všech, kteří máme skutečný zájem discgolf u nás rozvíjet, a ne brzdit.

Co mne ale mrzí neskutečně a s čím stále vnitřně bojuju, je fakt, že se do Výkonné rady nedostal člověk, který je neskutečný pracant a srdcař a díky tomu vybudoval v Ostravě funkční discgolfový klub, který se schází na pravidelných trénincích, organizuje perfektní turnaje s nejlepšími cenami, propaguje disgolf ve školách a pro český discgolf už udělal daleko více než destíky jiných dohromady. Petr Houmr Konieczný za tebe mluví tvoje činy! A omlouvám se, že jsem tě neuvedl jako partnera reprezentační výpravy do Oulu, přestože jsi dělal potisk reprezentačních dresů zdarma. Dodnes mne to mrzí...

Takových jako jsi ty, Houmre, se spousta ostatních bojí, třesou se z nich strachy, třesou se z toho, že bys je převálcoval a tak si vymýšlejí, lžou, pomlouvají a politikaří a do očí Vám neřeknou nikdy nic. Za vašimi zády a tajně obvolávají lidi, organizují koalice členů, kterým do té doby bylo úplně jedno, kam asociace směřuje, žádné diskuze se nikdy neúčastnili a dost možná nečetli ani program schůze nebo snad projednávané materiály, a jediná chvíle, kdy o asociaci mluvili byla, když na ní nadávali. Tímto způsobem se snaží udržet u moci, co to jen jde, tváří se jako spasitelé, jako zástupci všehomíra, ale pokud se podíváme, co skutečně dokázali, zjistíme, že sami nevytvořili vůbec, ale vůbec nic. Že vlastně jenom reagují na to, co vytvářejí jiní… Ono být v opozici je totiž vždycky jednodušší, kdo by si rád nezanadával, že... Ale vůbec nejhorší je, že takový člověk se do VR opět dostal, i když opakovaně deklaroval, že ve VR končí. A to i přesto, že na něj přišlo několik protestů týkající se způsobu jakým organizuje turnaje.

Slíbil jsem, že budu nové VR pomáhat jak jen budu moci. A tuhle výzvu beru jako pomoc číslo jedna, díky které, pokud bude vyslyšena, bude mít VR všechno jednodušší. Vyzývám Iva Vojtíka, aby rezignoval na svůj post ve výkonné radě a umožnil tak nově vzniklému týmu práci bez zátěže z minulosti. Členská základna asociace se posledních pár let příliš nerozvíjela, ty jsi byl členem jejího vedení tři roky a měl bys proto přijmout svůj díl zodpovědnosti.

Tyhle řádky bych asi nepsal, kdyby jsem k tomu nebyl vyprovokován tvým křivým obviněním mé osoby na členské schůzi před 34 svědky a dalšími 75 zastoupenými. Nenachám někoho, aby jen tak bezdůvdně plival na mou osobu. Obvinil jsi mnel, že jsem se od února do června tohoto roku odmlčel a s asociací se nic nědělo, že kdyby ses neozval s nějakým hlasováním, že by se VR ani nesešla. Tuto sprostou lež bych nyní rád vyvrátil:

- 2. března - hlasování o novém kapitánovi reprezentace. Aktivní komunikace s potenciálními kandidáty
- Hlasování o návrhu cen za 1. a 2. DGL v roce 2016 - vítězové první ligy obdrželi vouchery od partnerů, které se mi podařio vykomunikovat a sehnat. V celkové hodnotě cca 20 000 Kč.
- v březnu se také upravoval soutěžní řád a řešily se divoké karty pro MČR
- na začátku března se intenzivně řešila reprezentace a repre výprava do Oulu. Našel jsem a zajistil výhodné ubytování ve Finsku pro celou reprezentační výpravu. Díky svým kontaktům na organizátory EDGC v Oulu se mi podařilo získat pro naši repre výpravu další spot, který po hlasování VR obdržela Jarmila Havířová.
- v průběhu jara jsem se sešel s Kubou Kudrnou a řešili jsme zadání pro nové webové stránky asociace, které jsou ve stádiu vývoje.
- Přiznávám, v květnu jsem se asociaci příliš nevěnoval a řešil jsem takové prkotiny, jako turnaj Konopiště Challenger (1. DGL) a především Konopiště Open, turnaj, který měl mediálí dosah v ČR cca 700 tis lidí (několik reportáží v tisku, reportáž na ČT) a v zahraničí cca 1 000 000 discgolfistů. V květnu jsem také organizoval PDGA turnaj 2. DGL Hostačov Open.
- rešil jsem vzhled a obstaral dilomy a trofeje na MČR V Moravském Krumlově.
- v červnu se mi podařilo uzavřít partnerství se značkou UAX, která dodala každému reprezentatvi jeden dres zdarma, druhý si zaplatil. Podoba repre dresů se řešila dost intenzivně. Součástí partnerství je také eshop s produkty uax a discgolfovým potiskem, kde má asociace z každého nákupu provizi (http://www.uax.cz/cs/discgolf-cadg/shop/).
po celé období, kdy jsi mě nařkl, že jsem se odmlčel jsem s právníkem řešil úpravy stanov, které vzešly z předchozích diskuzí s lidmi, kteří projevili zájem. Upravené stanovy pak byly hráčům prezentovány a předloženy k diskuzi na MČR v Moravském Krumlově.

Nestojím o žádnou tvojí omluvu. Jen bych rád věděl, co jsi v tomto období udělal pro asociaci a rozvoj discgolf v ČR ty. Neboj se rozepsat, prostoru máš více než dost...
Premek518
Markovadlo
 
Příspěvky: 35
Registrován: 05 bře 2015 16:36

Re: Diskuze k ČS 27.12.2016

Příspěvekod Mats Sundin » 29 pro 2016 17:51

To mně připomnělo Jiřího Paroubka :-(
Mats Sundin
Markovadlo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2016 16:58

Re: Diskuze k ČS 27.12.2016

Příspěvekod machrhoumr » 29 pro 2016 20:43

Tak, chtěl sem reagovat hned po ČS, ale jelikož jsem v hlavě řešil ztrátu svého bagu, tak jsem neměl ani náladu a navíc ono by to ani nedopadlo dobře :D

Toto byla má první ČS od té doby, co hraji discgolf. Nedorazil jsem do Hostačova, ač jsem to slíbil Přemkovi, ale bral sem to jako 50/50 za toho partnera :D. To jsme si vyříkali, ale i tak děkuji za to, že jsi to zmínil zde.

Že se stanovy nepřijmou, bylo jasné už od chvíle, kdy přiběhl Ivo Vojtík +4 v ruce plné moci, na stole seznam, většinou lidí které jsem buď naštval svým "pražáci" příspěvkem, který jsem ale snad dostatečně vysvětlil a pokud ne, tak to není moje vina. A nebo lidí, kteří jak bylo patrné, mají o ČADG zájem, jako já o petanque (znalí pochopí). Což o to, na to měl Ivo právo, podpořené mým FB vystoupením, že se to tak neodehrálo už v Hostačově je mi divné.

To, že jsou mi ty nutné procedurální kraviny proti srsti, je jeden z důvodů proč nerad na takové "schůze" jezdím. Ale co jsem myslel, že znám jen z parlamentní tv, to mi hnulo žlučí úplně. On totiž Ivo musel obíhat ty svoje lidi a vysvětlovat jim, jak mají hlasovat. To byla taková komedie, že v tu chvíli jsem myslel, že zde opravdu nepatřím. Toto bylo patrné nejvíce při hlasování o rozdělení zbytku jinak se vracejících pěněz pro děti. Po mém jasně osobním útoku, kdy Ivo měl celý rok na to, aby jakkoliv pomohl vybavit své děti, v onom kroužku, který vede, ale neudělal tak, mi už bylo jasné, že se do VR nedostanu (matematiku základní školy zvládám). Nejhorší však bylo, že ve mě začalo bujet podezření, že vlastně nevím, zda v takovéto organizaci chci být. Proč nakonec Ivo po svém kroužku kolem "svých" lidí nakonec povolil, nepochopím.

Znechucení, které jsem však měl po neodhlasování nových pružných stanov, to se nedá popsat. Tolik práce, peněz a času kolik to stálo? Ty nervy neustále vysvětlujícího Přemka bych opravdu chtěl mít. Nejhorší však není to, že to neprošlo, ale že to neprošlo přesto, že se k tomu nikdo půl roku nijak nevyjádřil, nikdo nepřišel s návrhem stanov jiných, nepřišel s nápadem udělat to jinak. Nikdo nic. Pokus Krumlováků o připomínkování týden přes ČS ani nekomentuji (btw. asi to mysleli dobře). Jen prostě přijel Ivo + 4, řekli bez vysvětlení ne a bylo. Vše co se dosud udělalo, se rázem hodilo do koše.

Rázem jsme nejen věděl, že díky své prostořekosti, nechození kolem ožehavých témat bokem a osobnímu ataku na Ivo Vojtíka nemůžu být zvolen, ale začal sem pochybovat ještě více o tom, jestli mám vůbec zájem jakkoli podporovat ČADG. Nebýt pár lidí, u kterých vím, že to s ČADG myslí vážně, jejich neustálé snaze o to, aby to bylo lepší a podpory i když jde ČADG proti nim, jsem si řekl že to ještě zkusím. Můžu podávat návrhy, můžu psát do diskuzí, štvát lidi, kteří jinak na ČADG kašlou a tím vzbuzovat zájem. I proto jsem vlastně svou kandidátku poslal.

Děkuji Přemkovi za slova, které zde napsal. Ale ono to není jen má práce. To je práce celého klubu DGC Bazarmix z.s. . Lidí, kteří se uvnitř ČADG dokážou seskupit do klubu, vzájemně si nadat, vyříkat si své názory a s těmi názory pak někoho poslat na ČS, ne jen proto, že jsem je uprosil a najednou u nich vzbudil zájem o nepřijmutí stanov a nezvolení Houmra :D. Ti samí lidé dokáží svou prací uspořádat turnaj, na kterém je jen díky nim více peněz v cenách než na Mistrovství republiky, na kterém se zavedly věci, které pak začaly používat ostatní kluby. To ale není jen o Bazarmixu, to samé jde v Odrách, Uničově, Jičíně a nevím kde ještě. Kde to nejde? Na to ať si odpoví každý sám.

Pokud někomu vadí hlasování klubů na ČS, pak nechápu, že je schopen poslat plnou moc přes prostředníka, který vždy jen hlasoval tak jak chtěl on. To je taková hovadina, že to je do očí bijící. K tomu, že ze 7 zvolených kandidátů do VR, tam 4 vůbec nebyli, 2 z nich sem nikdy neviděl, k tomu se vyjadřovat je už úplně zbytečné. Todle Vám vyhovuje? OK

Nejsem příjemný člověk, vždy říkám co si myslím, dokážu být u toho sprostý, zlý, nadávat a nejraději bych některým fláknul, ale u své nominace do VR jsem byl, aktivně jsem se zapojoval. Nebyl sem zvolen, neřeším. Už teď vím, že mám nápad jak DG v Ostravě posunout dál, jak jako DGC Bazarmix uspořádat lepší turnaj než byl loni. Svůj čas, který jsem chtěl věnovat VR budu věnovat těmto aktivitám a spolu se mnou lidé v našem klubu!

A jestli někdo pochybuje o tom, že Přemek udělal za tento rok pro DG v ČR dost, je totální kretén. A ač se mu divím, dokázal to bez propagace své firmy, prodejce DG.
machrhoumr
Markovadlo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 05 bře 2015 14:37

Re: Diskuze k ČS 27.12.2016

Příspěvekod kakasmall » 13 čer 2017 13:25

Úspěšný příspěvek! Bude to umožňovat kratší úvahu o minulém zasedání člena. Děkuji za sdílení informací s námi.
GCLUB Casino
goldenslot
Gclub
GClub casino
kakasmall
Markovadlo
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 čer 2017 13:17


Zpět na Česká asociace disgolfu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron