Začátečnický trénink mladých nadějí

Chceš mezi disky a řetězy ale jsi na úplném začátku své cesty? Zde ti pomůžeme určit směr.
Odpovědět
fido813
Markovadlo

Začátečnický trénink mladých nadějí

Příspěvek od fido813 » 20 bře 2015 17:54

Ahoj lidi. Dnes, když jsem šli kolečko na ostrově tak šel s námi celé kolo jeden klučina (odhadem 7-8 let, možná o něco málo víc) a když jsem to po dohrání rozpustili, koukal jsem že stojí s mamkou u InfoBoardu a studují ho. Tak jsem se jich zeptal, jestli k tomu nechtějí říct něco víc nebo jestli si to nezkusí.

Každopádně vypadá že to kluka hodně zajímá a chtěl by to zkusit. A teď k věci. Jak by bylo nejlepší, aby takto malé dítě začínalo. Co ho učit za návyky, aby si nezažil něco špatného. Na co se zaměřit na tréninku a jak ho to učit, případně jaké disky pro takovýhle věk. Čím víc názorů tím lépe.

caslavak
Markovadlo

Re: Začátečnický trénink mladých nadějí

Příspěvek od caslavak » 20 bře 2015 18:06

Začnu s tím jednodušším - disky. Rozhodně puttery (tj. rychlost 3 a méně). Za pár měsíců možná nějaké nestabilní, lehké disky v Blizzardu (Beast).
Techniku bych moc nehrotil, jen nějaké nutné základy - pohyb disku po přímce, používaní těla. Dítě to hlavně musí bavit, takže pokud nějaký trénink, tak formou her. Děti neskutečně moc rádi soutěží, tedy pokud by jich bylo víc, trénovat formou soutěží. A určitě hrát hřiště, ono do nějakých 11-12 let se jedná stejně jen o všeobecnou přípravu.
Toť poznatky z mé trenérské praxe.

fido813
Markovadlo

Příspěvek od fido813 » 20 bře 2015 18:08

A hmotnost disků předpokládám čím nižší tím lepší.

caslavak
Markovadlo

Příspěvek od caslavak » 20 bře 2015 18:13

Pro takhle malé dítě určitě. Ale určitě si dlouhou dobu vystačí s dvěma stejnými disky. Myslím že by mohla sedět docela třeba 160 g Nova. Ta umí hezky naučit úhel vypuštění ((an)hyzer)

Odpovědět